Blog Anny Brandejs

TÝDEN.CZ

19. 10. 2018
Rubrika: O zdraví

Omládněte až o 5 let díky kyselině hyaluronové!

Autor: Anna Brandejs

17.11.2016 11:58

Nic naplat, pokožka vše zaznamenává, a časem ji zřejmě zatoužíte účinněji hydratovat, rozzářit, zkrátka omladit. Moderní estetická medicína Vám nabízí stále nové možnosti. Jednou z nich je vyplňování vrásek kyselinou hyaluronovou.

Kyselina hyaluronová je jedna z hlavních součástí mezibuněčné hmoty. Nachází se v různých tkáních, zejména v kůži. Věkem však kyseliny hyaluronové ubývá, což způsobuje nepružnost pokožky a tvorbu vrásek.

Skvělé je, že ji lze pleti dodat. Po aplikaci kyseliny hyaluronové se okamžitě vyhladí vrásky a pokožka opět získá potřebný objem. Budete ihned vypadat o 2 až 5 let mladší, z čehož se můžete těšit 8 až 14 měsíců.

Na kterých místech zabírá kyselina hyaluronová?

Nejčastěji si klienti přejí vyplnit nosoretní vrásky, rty, vymodelovat vysoké lícní kosti a odstranit hlubší vrásky u kořene nosu. Kyselina hyaluronová však výborně funguje i na vrásky na čele, okolo očí a úst, vyrovnává kontury nosu, omlazuje dekolt a ruce.

Jaký typ přípravku se používá pro jednotlivé části obličeje?

Kyselina hyaluronová vypadá jako čirý gel. Existuje v mnoha druzích, které se odlišují velikostí molekuly. V klinické praxi se využívají různě husté gely. Na trhu je okolo 100 značek injekcí s kyselinou hyaluronovou. Velmi husté gely slouží jako výplň hlubokých vrásek a rýh v kůži, nebo se jimi formují vysoké lícní kosti a objemnější rty. Řidší typy gelu se používají v mezoterapii, zlepšují hydrataci pleti, nebo po smíchání s vitamíny a jinými léčivými látkami omlazují pokožku.

Přehled lokálního využití kyseliny hyaluronové: 

  • Hlubší vrásky na čele, okolo nosu a úst – řidší a velmi hustý gel.
  • Zvětšení a korektura rtů, brady, čelisti – velmi hustý a řidší gel.
  • Horní oční víčka, jemné vrásky v oblasti spánků, horní část tváří – velmi řídký a řidší gel.
  • Lícní kosti – velmi řídký, řidší i velmi hustý gel (v případě vpadlých lícních kostí).

Při aplikaci výplní a mezoterapii se používají tenké jehly nebo kanyly. Zkušený lékař znecitliví pokožku krémem, nebo jiným typem anestezie, takže při ošetření necítíte bolest. Jeho následkem mohou být malé modřiny a otoky, které ale za několik dní vymizí.

Inspirujte se osobními zkušenostmi

Já osobně používám kyselinu hyaluronovou od rakouské značky Princess, které se v České a Slovenské republice aplikuje každoročně okolo 15 tisíc injekcí. Občas vyměním zlatý standard Princess za značku Revofil, která vydrží přibližně o 4 měsíce déle.

 

Na obrázku je paní Jana V., která využila kyselinu hyaluronovou ve střední části tváře, k vyplnění nosoretních vrásek, vrásek na čelě a okolo koutků úst.

Na co si dát pozor při aplikaci kyseliny hyaluronové

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv ošetření s aplikací kyseliny hyaluronové, dodržujte 4 pravidla: 

  1. Svěřte se pouze do rukou zkušeného lékaře, který kyselinu hyaluronovou klientům aplikuje denně. Lékař bez dostatečné praxe by vám mohl vytvořit v obličeji asymetrie.
  2. Nenechte se ošetřovat v kosmetických salonech, kde je to navíc ze zákona zakázané. Na kosmetické salony nejsou kladeny tak vysoké hygienické požadavky jako na zdravotnická zařízení.
  3. Prohlédněte si obličej lékařů, k nimž přicházíte na výplně kyselinou hyaluronovou. Pokud se Vám zdá, že mají „polštářovou tvář“, raději od ošetření odstupte, protože byste pak mohli vypadat stejně „uměle”.
  4. Poprvé si nechte aplikovat nejvýše 1 až 2 injekce, protože kyselina hyaluronová má vysokou schopnost vázat vodu, kterou zadržuje v místech aplikace. Kdo je náchylný k otokům, měl by kyselinu hyaluronovou omezit. Je důležité probrat na konzultaci s lékařem veškeré detaily ohledně zdravotního stavu.


Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8

Diskuze

Anna Brandejs

Osobní blog Anny Brandejs, ředitelky kliniky plastické chirurgie
profile_photo.png
Oblíbenost autora: 9.11

O autorovi

Estetická medicína mě doslova očarovala. Baví mě chodit po světových kongresech a hledat nové inovativní a hlavně funkční metody omlazování

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA
 
 
ODKAZY